Samochód elektryczny ma kilka zalet

Samochód elektryczny ma kilka zalet

Samochód elektryczny ma kilka zalet, ponieważ ogranicza jego konserwację i emisję CO 2 . Po modernizacji elektrycznej samochód przerobiony ma te same zalety, co samochód elektryczny. W aspekcie ekonomicznym należy wziąć pod uwagę kilka aspektów w celu ustalenia zakresu korzyści. 

Oszczędności na wymianie silnika

Zmiana motoryzacji z silnika cieplnego na silnik elektryczny prowadzi do obniżenia kosztów utrzymania. Spust, wymiana paska rozrządu, świece zapłonowe, głowica Delco, wszystkie te elementy specyficzne dla silnika cieplnego są usuwane i zastępowane przez elementy nie wymagające konserwacji. 

Oszczędności na oponach i hamulcach

Silnik elektryczny w samochodzie oferuje hamulec silnikowy, za pomocą którego akumulator jest ładowany. Dzięki tej pojemności hamulce zużyją się mniej, podobnie jak opony.

Producenci opon produkują opony przeznaczone do samochodów elektrycznych o mniejszym tarciu, ale nie mniejszej przyczepności, aby zmniejszyć zużycie energii.

Oszczędność paliwa

W przypadku małego samochodu (segment A) zużycie paliwa wynosi od 7 do 9 EUR w zależności od jazdy, trasy i ceny paliwa. Odpowiednik samochodu elektrycznego wynosi mniej niż 2 €. 

Szacuje się, że w przypadku samochodu elektrycznego, podobnie jak w przypadku modernizowanego samochodu, zmniejszenie rocznych wydatków wynosi 30%.

Przy założeniu 15 000 km / rok i zmniejszeniu kosztów utrzymania, możemy oszacować zysk w wysokości od 1 000 do 1 300 EUR rocznie. Zmodernizowany samochód jest jednym z rozwiązań zmniejszających koszty mobilności.

Czy chcesz przekształcić swój samochód termalny w 100% elektryczny? Nasze zamówienia w przedsprzedaży są otwarte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas!