Pojazd na wodór, samochód elektryczny

Pojazd na wodór, samochód elektryczny

Wodny samochód to prawie mit. Napełnianie samochodu wodą staje się rzeczywistością dzięki wodórowi (część wody). Samochód napędzany wodorem to przede wszystkim samochód z silnikiem elektrycznym. Ale wciąż jest wiele wyzwań do osiągnięcia sukcesu. Zacznijmy teraz!

Diwodór (H2)

Diwodor powszechnie znany jako wodór jest najmniejszym atomem, ale także najbardziej obecnym we wszechświecie (główny element Słońca i gwiazd). Znajduje się na ziemi w wodzie (H2O), metanie (CH4) i wielu innych związkach.

Pojazd na wodór, samochód elektryczny

W niektórych rozwiązaniach stosuje się spalanie wodoru jako energii podstawowej, ale najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem jest wykorzystanie wodoru do wytwarzania energii elektrycznej.

Dzięki akumulacji wodoru w zbiorniku przy 700 barach możliwe jest zasilenie ogniwa paliwowego wodorem w celu wytworzenia: ciepła, wody, a zwłaszcza energii elektrycznej.

Integracja ogniwa paliwowego w samochodzie elektrycznym ogranicza ilość akumulatora pokładowego.

Nadchodzące innowacje w zakresie industrializacji

Prawie niewyczerpane źródło, nie powodujące zanieczyszczeń wydania, może doprowadzić do uwierzenia w idealne rozwiązanie do natychmiastowego użycia. Tylko czas pokaże, czy jest to idealne rozwiązanie. Jednak w krótkim okresie do rozwiązania pozostaje kilka wyzwań:

  • Magazynowanie wodoru: nawet jeśli rozwiązania są opanowane do magazynowania wodoru przy 700 barach, konieczne jest przejście do rozwiązań magazynowania pod ciśnieniem otoczenia, aby ułatwić integrację w pojazdach.
  • Brak ogniw ziem rzadkich w ogniwie paliwowym: obecnie ogniwa paliwowe zawierają nikiel w celu stabilizacji reakcji. Musimy iść naprzód w zakresie rozwiązań umożliwiających tę przemianę chemiczną bez metali ziem rzadkich.
  • Brak emisji CO 2 do produkcji wodoru: ponieważ wodór nie występuje na Ziemi w swojej podstawowej postaci, energia jest potrzebna do elektrolizy lub krakowania. Musimy przodu rozwiązań umożliwiających odzyskiwanie H 2 bez emisji CO 2 nie odłożyć problemu mobilności do wytwarzania energii.

Wodór i modernizacja

Kompatybilność wodoru z modernizacją elektryczną jest bardzo silna. Możliwe jest doposażenie w wodór, samochody (raczej sedany lub SUV-y), autobusy, ciężarówki lub łodzie. Pozwoli to na modernizację przy mniejszej baterii i zdolności szybkiego ładowania.

Kurczak I Jajko

Producenci samochodów nie inwestują jeszcze dużych ilości w wodór, ponieważ dystrybucja nie jest powszechna. Dystrybutorzy wodoru mają takie samo podejście, ponieważ nie ma konsumentów. Aby rozwiązać ten problem jajka i kurczaka, musimy pokazać dystrybutorom, że rynek może przyspieszyć. Modernizacyjny jest z pewnością niewielki akcelerator przyspieszający rozkład.

Wykorzystanie wodoru jako źródła energii jest znane od XVIII wieku ( patrz ogniwo paliwowe ). Jak każda technologia, konieczne jest prowadzenie intensywnych badań i uzyskanie szybkiego zastosowania w celu ustanowienia nowych rynków.

Żadne rozwiązanie mobilności nie będzie idealne. Wodór z pewnością będzie jednym z najbardziej akceptowalnych rozwiązań w zakresie aspektów ekonomicznych, ekologicznych, społecznych itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas!