Modernizacja samochodu spalinowego na samochód elektryczny

Modernizacja samochodu spalinowego na samochód elektryczny

Modernizacja samochodu spalinowego na samochód elektryczny ma wpływ na początkowy projekt samochodu, nawet jeśli projektanci modernizacji starają się ograniczyć wpływ.

Ponowna certyfikacja zmodernizowanego pojazdu jest zatem niezbędna. Jak działa to zatwierdzenie?

Cel zatwierdzenia

W Unii Europejskiej wprowadzanie pojazdu na rynek musi przejść krajowy lub europejski proces homologacji. Jest to bariera wejścia na rynek motoryzacyjny.

Celem homologacji, historycznie zwanej „Passage aux Mines”, jest weryfikacja zgodności z normami obowiązującymi dla nowych pojazdów przez zaufaną stronę trzecią. Uzyskanie homologacji to gwarancja bezpieczeństwa samochodu potwierdzona przez testy i specjalistów.

Homologacja jest również niezbędna przy każdej modyfikacji pojazdu.

Homologacja zmodernizowanego samochodu

Na doposażenie samochodów , zmodyfikowane w głębi, będzie uzależnione od uzyskania rejestracji krajowej z procesem specyficznym. Homologacja zmiany silnika (przejście z termicznej na elektryczną) stanowi wyzwanie dla projektantów na trzy tematy:

  • zgodność z charakterystyką techniczną początkowego samochodu: bilans masy, moc samochodu, całkowita obciążona masa
  • zgodność ze standardem bezpieczeństwa baterii o nazwie „R100 wersja 2”
  • sam proces modernizacji w celu zapewnienia odtwarzalności konwersji

Zatwierdzenie seryjne

W przypadku działalności związanej z modernizacją przemysłową, która pozwala na maksymalizację korzyści z modernizacji, istotne jest, aby homologacja pojazdu nie pociągała za sobą działań spowalniających konwersję. Uzyskanie zatwierdzenia serii (proces poddany audytowi w zatwierdzeniu i później) oznacza, że ​​modernizacja zgodna z planowanym procesem nie będzie wymagała innych operacji kontrolnych przez stronę trzecią, taką jak producent dla nowy samochód. 

Homologacja serii daje więc projektantom modernizacji możliwość produkcji lub produkcji dużej.

Dostawa zatwierdzonych samochodów

Homologuation

Klienci zmodernizowanego pojazdu będą odbierać pojazd za zgodą bez konieczności przeprowadzania dodatkowej procedury. Certyfikat zgodności wydany przez projektanta umożliwia następnie uzyskanie nowego certyfikatu rejestracyjnego.

Nasz Serwis postanowił zautomatyzować procedurę uzyskiwania nowego dowodu rejestracyjnego w celu otrzymania go bez dalszych działań listem poleconym za potwierdzeniem odbioru (LRAR).

Zatwierdzenie ze względu na aspekt prawny, ale także ze względu na bezpieczeństwo, jest podstawowym krokiem do modernizacji.

Modernizacja samochodu spalinowego na samochód elektryczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Otwórz z nami serwis naprawy samochodów Hybrydowych i Elektrycznych
Zadzwoń do nas!
Call Now ButtonZadzwoń do nas!